Witaj, świecie!

Witamy na stronie Hodowli Kotów BrytyjskichSrebrnych Cieniowanych

Mortishia*PL


“Czy dom bez kota – najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego- zasługuje w ogóle na miano domu?”

                                                         Mark Twain


IMG_9019.JPG


 

linia.gif

 

 

W moim życiu koty były od zawsze. Już jako mała dziewczynka znosiłam do domu poszkodowane przez los małe i duże kociaki, przeważnie dachowce, czyli koty rasy europejskiej. Każdy z nich miał swoją ciekawą, często tragiczną historię. Zawsze jednak były piękne, słodkie i kochane. Niektóre z moich podopiecznych wyglądem przypominały nawet koty rasowe. Na przykład  wiele lat mieszkał z nami kocur przypominający swym wyglądem Norweskiego Leśnego, którego znalazłam na śmietniku. 

Pomysł na założenie profesjonalnej hodowli kotów rasowych

IMG_8732.JPGpojawił się dopiero w moim dorosłym życiu wraz z przybyciem do naszego domu cudnej kotki brytyjskiej liliowej o imieniu Cleopatra Bona Dea.

 

Co prawda sprawy rodzinne i witanie na świecie dwójki naszych wspaniałych dzieci odsunęły to marzenie na dalszy plan. 

Dopiero kiedy dzieci trochę podrosły mogłam zająć się swoją wielką pasją. W styczniu 2012 w naszej hodowli powitaliśmy cudnej urody srebrną brytyjkę Biankę ze wspaniałej hodowli Silverium*Pl z Warszawy. Na początku maja 2012 przybył do nas długo wyczekiwany Egon of Moon Sissi*Cz. Pochodzi z czeskiej hodowli, jest cudownym, pełnym energii kocurkiem. A w sierpniu tego roku w naszej hodowli pojawi się koteczka Fantagiro Gatto Selvatico również z Czech.

Celem naszej hodowli jest propagowanie miłości do kotów oraz wiedzy o ich niezwykłej osobowości. Zależy nam, aby kocięta, które przyjdą u nas na świat były zdrowe, silne, o pożądanych cechach swojej rasy, bez zarzutu pod względem charakteru, przywiązane do człowieka i najważniejsze – szczęśliwe.

 

IMG_8174.JPG         IMG_8157.JPG

Wszystkie nasze koty są pełnoprawnymi członkami rodziny. Nie trzymamy ich w klatkach, ani miejscach odosobnionych. Karminy je wyselekcjonowaną karmą Royal Canin oraz przemrożonym surowym mięsem wołowym i drobiowym. Są pod troskliwą  opieką weterynaryjną, którą zapewnia nam pani Ewelina Wypych, właścicielka gabinetu Pręgowane i Łaciate w Skierniewicach.

www.pregowane.pl

 

linia.gif

 

WCF-darkblue-150.gif

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *